Kontakta oss - Jägarnas Riksförbund

Kontakta oss

Kansli

Jägarnas Riksförbund - Landsbygdens Jägare
Saltsjögatan 15
151 71 Södertälje

08-550 107 81
jrf@jagarnasriksforbund.se

 

Kontakta vårt kansli

Här hittar du kontakt till våra medarbetare. Om du är förtroendevald och önskar göra ett medlemsutskick (klicka här). Vid uppdateringar av er webbplats som förtroendevald så skickar ni er information till webb@jagarnasriksforbund.se. Ni kan alltid kontakta vår växel vid frågor eller den person ni ser passar ert ärende bäst. 


Medlemsärenden
Maria Jangtorp
08-550 107 81
maria.jangtorp@jagarnasriksforbund.se

Stabschef
Johan Åman
08-550 893 57
johan.aman@jagarnasriksforbund.se

Ekonomi
E-post elektroniska fakturor: ekonomi@jagarnasriksforbund.se

Veronica Sylvén
08-550 107 83
veronica.sylven@jagarnasriksforbund.se

Generalsekreterare
Per Wanström
08-550 107 10
per.wanstrom@jagarnasriksforbund.se

Riksviltvårdskonsulent
Jens Gustafsson
08-550 109 05
jens.gustafsson@jagarnasriksforbund.se

Riksviltvårdskonsulent
Mikael Hultnäs
08-550 107 79
mikael.hultnas@jagarnasriksforbund.se

Marknads - och kommunikationschef
Johan Boström
08-550 107 84
johan.bostrom@jagarnasriksforbund.se

Marknadsförare
Nathalie Petersson
08-550 107 16
nathalie.petersson@jagarnasriksforbund.se

Redaktör
Dan Törnström
08-550 107 65
dan.tornstrom@jagarnasriksforbund.se

Samordnare Jägarexamen och provledare

Sivert Borup
08-550 198 98
sivert.borup@jagarnasriksforbund.se

 

Utbildningskoordinator
Jimmy Låås
08-550 107 92
jimmy.laas@jagarnasriksforbund.se

 

 

Jakt & Jägare

Jakt & Jägare
Saltsjögatan 15
151 71 Södertälje

redaktionen@jaktojagare.se


Besöksadress, redaktionen Västerås: 
Slottsgatan 21, 722 11 Västerås

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anna Förster
08-550 107 80
anna.forster@jaktojagare.se

Senior redaktör
Anders Ljung
021-14 78 50
anders.ljung@jaktojagare.se

Redaktör

Mari Edman
021 - 14 78 07
mari.edman@jaktojagare.se

Annonsansvarig

Robert Sundqvist
08-411 17 54, 070-929 79 21
robert.sundqvist@annonssaljarna.se

 

Förbundsstyrelse

Ordförande 
Solveig Larsson, 070-605 62 74, solveig.larsson@ume.se

Vice ordförande
Henrik Tågmark, 070-345 00 98, henrik@tagmark.se

 

Ledamöter

Rickard Olsson, 0703188818, r-o1@hotmail.com  
Preben Garner, 070-562 71 99, pg.service@telia.com
Enock Skogman, 070-318 49 12, enock.skogman@gmail.com
Sven-Olof Sandberg, 070-954 28 90, sos.j.sandberg2@gmail.com
Ulf Lindström, 070-519 91 12, uffe.ulim@gmail.com
Victoria Kärrman, 070-218 23 36, victoria@plov.se 
Ingemar Alin 070-549 34 23, ingemar.alin@erfasearch.se  

Suppleanter 

Magnus Andersson, 070-522 25 50, magnus@orbyhusgods.se

Bengt Blomberg, 072-546 65 56, bengt@accesseducation.se

Martin Lundgren, 072-583 02 13, martin.g.lundgren@gmail.com

Revisor  
Inge Gustafsson, 070 534 11 10, inge@igskog.se 
Lars Wiklund, 070-556 90 20, lars.t.wiklund@swipnet.se  

Revisorsuppleanter  
Rolf Andersson, 073-842 71 08, rolf@anderssonsplatab.se
Erik Boman, 070-342 75 68, erik.b@trasten.se

Valberedningen

Anders Lindström, 070-697 27 47, anderslindstrom13@gmail.com

Roger Öberg 070-564 26 93, roger@erdataresurs.com

Kalle Nygren, 070-630 91 75, kalle_nygren@telia.com

Nils-Birger Andersson, 070-963 04 05, benny-nils@hotmail.com

 Conny Johansson, 070-606 95 77, conny.johansson.mg@gmail.com

 Jan Norrman, 070-415 27 59, jan.norrman1962@gmail.com