Kontakta oss - Jägarnas Riksförbund

Kontakta oss

Kontakta oss

Jägarnas Riksförbund - Landsbygdens Jägare
Saltsjögatan 15
151 71 Södertälje
jrf@jagarnasriksforbund.se

 

Växel

08-550 107 81

 

Kontakta vårt kansli

Här hittar du kontakt till våra medarbetare. Om du är förtroendevald och önskar göra ett medlemsutskick (klicka här). Vid uppdateringar av er webbplats som förtroendevald så skickar ni er information till webb@jagarnasriksforbund.se. Ni kan alltid kontakta vår växel vid frågor eller den person ni ser passar ert ärende bäst. 

Stabschef
Johan Åman
08-550 893 57
johan.aman@jagarnasriksforbund.se

Administratör
Maria Jangtorp
08-550 107 82
maria.jangtorp@jagarnasriksforbund.se

Ekonomi
Faktura skickas till: inbox.lev.990764@arkivplats.se
E-post Fakturafrågor och frågor om ekonomi: ekonomi@jagarnasriksforbund.se

 

Generalsekreterare
Per Wanström
08-550 107 10
per.wanstrom@jagarnasriksforbund.se

Riksviltvårdskonsulent
Jens Gustafsson
08-550 109 05
jens.gustafsson@jagarnasriksforbund.se

Riksviltvårdskonsulent
Mikael Hultnäs
08-550 107 79
mikael.hultnas@jagarnasriksforbund.se

Utbildningskoordinator - Samordnare Jägarexamen och provledare 
Jimmy Låås
08-550 107 92
jimmy.laas@jagarnasriksforbund.se

 

Utbildningskoordinator
Emma Olsson
08-550 198 98
emma.olsson@jagarnasriksforbund.se

Marknads - och kommunikationschef
Johan Boström
08-550 107 84
johan.bostrom@jagarnasriksforbund.se

Marknadsförare
Nathalie Petersson
08-550 107 16
nathalie.petersson@jagarnasriksforbund.se


 

Jakt & Jägare

Jakt & Jägare
Saltsjögatan 15
151 71 Södertälje
08-550 193 80
redaktionen@jaktojagare.se

Chefredaktör och ansvarig utgivare
Anna Förster
08-550 107 80
anna.forster@jaktojagare.se
 

Redaktionssekreterare
Mari Edman
08-550 107 83
mari.edman@jaktojagare.se

Webbredaktör/reporter
Ossian Grahn 
08-550 107 65
ossian.grahn@jaktojagare.se

Annonsansvarig

Robert Sundqvist
08-411 17 54, 070-929 79 21
robert.sundqvist@annonssaljarna.se

Prenumerationsärenden
08-550 107 81
jrf@jagarnasriksforbund.se

Förbundsstyrelse

Ordförande 
Solveig Larsson, 070-605 62 74, solveig.larsson@ume.se

Vice ordförande
Henrik Tågmark, 070-345 00 98, henrik@tagmark.nu

 

Ledamöter

Arne Nilsson, 073-046 32 48, mr.arne.nilsson@gmail.com
Ulf Lindström, 070-519 91 12, uffe.ulim@gmail.com
Sven-Olof Sandberg, 070-954 28 90, sos.j.sandberg2@gmail.com
Silvana Lindgren Majander, 076-72 44 158, silvana.lindgren@gmail.com
Gunnar Benselfelt, 073-621 06 60, bensel@telia.com
Conny Börjesson Daneberg, 072-32 83 310, connyjagare@gmail.com
Yvonne Oward, 070-36 24 811, oward@telia.com


Suppleanter 
 

Suzane Christoferson, 073-33 52 515, sc67@live.se

Stefan Paulsson, 070-50 94 353, stefan@stefanpaulson.se
Jörgen Söderlund, 070-39 81 780, jorgensoderlund.74@gmail.com

 

Revisor  
Kristian Einarsen, 070-75 37 953, kristian@hagatun.se
Camilla Karin Kämpe, 070-83 66 395, kempe24@hotmail.com
 

Revisorsuppleanter  
Erik Boman, 070-342 75 68, erik.b@trasten.se
Torbjörn Rebert, 070-514 82 23, trebert@telia.com

 

Valberedningen

Kalle Nygren, 070-630 91 75, kallenygren3@gmail.com

Nils-Birger Andersson, 070-963 04 05, benny-nils@hotmail.com

 Conny Johansson, 070-606 95 77, conny.johansson.mg@gmail.com

 Jan Norrman, 070-415 27 59, janne@jakthalland.se

Sven-Åke Nilsson, 070-66 03 279, nilsson_ake@hotmail.com

Hans-Erik Carlsson, 070-714 90 04, hanserikcarlsson@hotmail.com