Kontakt

Vill du veta mer om vad vi ordnar för aktiviteter för kvinnliga jägare där du bor? Kontakta någon av våra samordnare! Du hittar också aktuell samordnare på din avdelningssida under Kontakt

Centralt, Jägarnas Riksförbund kansli

Alf Pettersson, 08-550 107 92, alf.pettersson@jagarnasriksforbund.se (utbildningschef och områdesansvarig nya jägare)

Blekinge

Nanna Lindell, (Ronneby), naaaana@gmail.com, 070-296 93 71

Emma Sandin (Ronneby), tag_delicato@hotmail.com, 073-050 50 91

Sofie Gustavsson (Blekinge) tel: 070-51 08 104 missophie76@hotmail.com 

 

Dalarna

Jenny Lissjanis, jenny_lissjanis@hotmail.com, 073-816 54 67

Norrbotten

Victoria Kärrman, victoria@plov.se, 070-218 23 36

 

Stockholm

Lotta Ahlgren (Nykvarn/Södertälje), chahlgren@gmail.com, 0735-444 321
AnnSofie Wernborn (Södertörn), annsofiewernborn@msn.com, 070-224 73 67

Västernorrland

Eva Thunberg (Västras Jaktvårdsklubb 22-05), eva.d.thunberg@gmail.com, 070-333 38 19

 

Västra Götaland

Annika Johansson (Forshälla), stenshult_ua@hotmail.com, 0739-92 73 23

 

Östergötland

Ewa Zander, (Distriktet) ewa.zander@telia.com, 070-697 62 33

Helene Précenth Rockler (Vadstena), heprro@hotmail.com, 072-518 69 16

Annica Jardelin (Bocksätter/Söderköping), bocksatter_kvinnor@telia.com, 073-43 50 792

Pia Lundqvist, (Bocksätter/Söderköping), bocksatter_kvinnor@telia.com, 070-221 13 74

Lena Bergström (Valdemarsvik), 070-537 27 20, lena.knappekulla@telia.com

 

Tillsammans kan vi göra mer

Med fler engagerade samordnare i våra distrikt och avdelningar har vi större möjlighet att ha en aktiv verksamhet. Tillsammans utvecklas vi snabbare, kan göra mer och har roligare! Vill du engagera dig som samordnare i vårt kvinnliga nätverk, kontakta ordföranden i ditt distrikt eller din avdelning.